Ogłoszenia i intencje mszalne 24.09.2017 XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

Dziękuję bardzo za wspólną modlitwę na Mszy dożynkowej. Dziękuję szczególnie mieszkańcom naszych wiosek, którzy przygotowali wieńce dożynkowe. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wieńców będzie 15, tyle ile naszych wiosek. Dziękuję za upieczenie ciast, za rzeczy na loterię fantową, dziękuję ofiarodawcą za nagrody główne. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu sali, zupy, innych potraw. Zebraliśmy 5350zł i 38 groszy (w roku ubiegłym zebraliśmy 4500zł). Pieniądze przeznaczone są na rozpoczęte prace przy ołtarzu św. Rodziny oraz na prace przy organach w Kościele parafialnym.

W tygodniu porządek Mszy św. następujący: w poniedziałek nie będzie Mszy w klasztorze u sióstr, pozostałe dni Msza o 18.00. W Jeleniowie Msza w piątek o 17.00.

We wtorek po Mszy litania do św. Antoniego z członkami Bractwa, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek po Mszy koronka do Bożego Miłosierdzia.

1 października w Niedzielę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu św. Michała Archanioła. Uroczysta Msza św. Odpustowa będzie o godz. 12.30 w Lewinie. Nie będzie Mszy o godzinie 11.00. Intencja z Mszy o 11.00 i 12.30 w Lasku Miejskim, będzie odprawiona o godzinie 12.30 w Lewinie. Msza będzie o godz. 8.00, 9.30 w Jeleniowie i 12.30 w Lewinie. Nie będzie Mszy w Lasku Miejskim. Odpust to imieniny Parafii, każdy powinien być nas Mszy o 12.30.

Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście ks. Biskupa już dzisiaj zapraszam na sobotę 7 października wszystkich na Różaniec na godz. 14.00 do Kościoła parafialnego.

Ze względu na Odpust parafialny zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie  w Niedzielę 8 października

Kościół jest otwarty od 8.00 do 18.00 przez cały tydzień. Są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela.

W przedsionku Kościoła są do odebrania blachy od ciast z dożynek. Proszę o szybkie odebranie.

Niedziela 24.09.2017 XXV Niedziela Zwykła

8.00                               ++Władysław i Józefa Prokop, Jan Grzech

9.30                               ++Jan, Gertruda Caputa, Henryka i Cyryl Lodowscy, Barbara Douchan, Adam Świtoń, Agata Hartwig

11.00                             ++Anna, Wiktor, Waleria Ambroziewicz, Leokadia, Michał Staryk, Irena Sułkowska, Genowefa i Franciszek Zybińscy.

12.30                             ++rodzice Józef i Stanisława, Czesław i Mariusz Filipiak.

Poniedziałek                  nie ma Mszy św.

Wtorek                                    18.00 – intencja wolna.

Środa:                            18.00 – Dziękczynno-błagalna w intencji Państwa Anity i Andrzeja Kunickich w 24 rocznicę ślubu, o Boże błogosławieństwo dla nich i całej rodziny.

Czwartek:                      18.00 – intencja wolna

Piątek                            17.00 (Jeleniów) – +Maria Utyra – 30 dzień po śmierci

18.00 – ++dziadkowie Julianna i Józef Filewicz, Msza od wnuka Krzysztofa z żoną ofiarowana.

Sobota                           18.00 – Dziękczynno-błagalna w intencji Jana w 6 urodziny i Stanisława w 3 urodziny.

Niedziela 24.09.2017 XXV Niedziela Zwykła

8.00                               Dziękczynno-błagalna w intencji Tadeusza Wiejkut z racji 55 urodzin.

9.30                               w intencji Żywego Różańca

Msza św. Odpustowa, koncelebrowana w trzech oddzielnych intencjach:

12.30                             w intencji wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo

+Aleksander – 10 rocznica śmierci

++Kazimierz Żółtański – 1 rocznica, Józefa Żółtańska – 10 rocznica.