Ogłoszenia, intencje mszalne 11.11.2018 – XXXII Niedziela Zwykła – 100 lecie Odzyskania Niepodległości

Ogłoszenia duszpasterskie

Wspominamy dzisiaj 100 lecie Odzyskania Niepodległości, wartą tę rocznicę wziąć jako rachunek sumienia dla swoich osobistych zaangażowani w codziennym życiu. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia przez osoby pełniące funkcję wójta, dyrektora naszej szkoły, nauczycieli, radnych byłych i przyszłych, urzędników i oczywiście Wam wszystkim kochani.

Dzisiaj II Niedziela miesiąca, ofiary składane na tace przeznaczone są na cele remontowe.

Zakończyliśmy wypominki, dziękuję za wspólna modlitwę za zmarłych. Ofiary złożone na ten cel zasilą cele remontowe naszych Kościołów.

Porządek Mszy św.: w poniedziałek Msza u sióstr o 9.00. W pozostałe dni o 18.00 W Jeleniowie w piątek Msza o 17.00 We wtorek litania do św. Antoniego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Są  gazety: Gość Niedzielny, Niedziela.

KONCERT POLAKÓW Z BIAŁORUSI W KOŚCIELE PARAFIALNYM

św. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W LEWINIE KŁODZKIM

16 listopada 2018 r. o godz. 18.30 odbędzie się koncert wokalny dwóch muzycznych zespołów Polaków z Białorusi, którzy przyjadą do nas z Mińska. To Zespół Witam i Zespół Wierzbica.

Oba Zespoły przygotowały specjalny repertuar dla nas z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, pt. Kresy dla Rzeczpospolitej oraz Bóg, Honor, Ojczyzna.

Przyjeżdżają, grają i śpiewają po to, by móc nam przekazać to, co dla nich ważne, i by dzięki nam i naszej pomocy, móc nadal kontynuować polską tradycję na Białorusi, i poprzez swoją artystyczną działalność hołdować polskiej kulturze i polskiej tradycji, żyjąc z dala od Polski. Ich Ojcowie, Dziadowie, Matki to Polacy, i oni – są Polakami. Pomóżmy Im zrealizować cele, które sobie wyznaczyli, by kolejne pokolenia nie zapomniały o swoich polskich korzeniach.

Przyjdźmy i posłuchajmy, będziemy mogli podziwiać ich piękne głosy, a przede

wszystkim przekonamy się, jak inni nasi rodacy, żyjąc poza granicami naszego

kraju hołdują Polsce Niepodległej i Jej wartościom, dbają o polską tradycję i

rozwój polskiej kultury.

Pomóżmy im nadal kontynuować ich dzieło wspomagając ich ofiarami na ten

cel. Kto, ile może – prosimy o ofiarność i o obecność naszych Parafian.

Doceńmy ich wspaniały wysiłek, ich dbałość o polskość, i to, że przyjechali do

nas pokonując trasę ponad 1000 km.

Serdecznie zapraszam!

Ks. Jarosław Nitkiewicz i Pani Barbara Drożyńska

11.11.2018 XXXII Niedziela Zwykła

8.00                                +Michał Czerniachowicz – 8 rocznica

9.30                                ++Kazimierz Dudek, Józef Sierżęga

11.00                               w intencji Ojczyzny

12.30                              NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ !!!

Poniedziałek                    9.00 – +Witold Strykozów

Wtorek                                      18.00 – ++Józefa, Gerard, Jerzy Kandzia

Środa                                        18.00 – +Halina Mądrzakowska, Msza od siostry Małgorzaty Utyra z mężem ofiarowana

Czwartek                                   18.00 – ++Mieczysław i Zdzisław Ziaja