Ogłoszenia, intencje mszalne na 16.09.2018 – XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę 16.09.2018r.

W minioną II Niedziela miesiąca zebraliśmy na potrzeby remontowe naszych Kościołów 2137zł i 600 koron czeskich. Bóg zapłać za złożone ofiary. Jak widzimy ołtarz boczny św. Rodziny zabrany został do renowacji.

Dzisiaj na godz. o godz. 11.00 Msza św. Dożynkowa. Po Mszy ok 12.00 zapraszam do ogrodu przy plebanii na wspólne spędzanie czasu przy loterii, kawie, herbacie, dobrym żurku, kiełbasie z ogniska i cieście.

Przypominam, że połowa dochodu z dożynek jest przeznaczona dla poszkodowanego Marcina (poparzenia 80% ciała) z naszej Parafii.

Porządek Mszy św.: w poniedziałki Msza u sióstr o 9.00. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, po Mszy litania do św. Antoniego, w środę bł. Gerharda Hirschfeldera, żyjącego i działającego w Kudowie, nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, o 17.00 Msza w Jeleniowie, o 18.00 w Lewinie, po Mszy koronka do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek przypada na naszą Parafię dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Codziennie w poszczególnych Parafiach naszej diecezji jest całodzienna adoracja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 10.00, zakończenie Mszą wieczorną. Zachęcam by znaleźć chwilę czasu na osobistą modlitwę. Jak zwykle proponuję następujący plan adoracji:

Plan adoracji:

10.00-11.00 Róże Pani Ewy Czyżykowskiej

11.00-12.00 Róże Pani Basi Matras

12.00-13.00 Róże Pani Wandolskiej

13.00-14.00 ul. Obrońców Warszawy, Chopina, Kościelna i pl. Kościuszki

14.00-15.00 ul. Okrzei, Nad Potokiem, Wodna, Słoneczna, Graniczna, Topolowa, Kwiatowa, Lasek Miejski

15.00-16.00 nasze siostry zakonne oraz uczniowie naszej szkoły i młodzież Parafii

16.00-17.00 mieszkańcy naszych wiosek

17.00-18.00 liturgiczna służba ołtarza

Od 17.30 okazja do spowiedzi

Dziękuję ofiarodawcom za obicia na ławki w Kościele. Mamy 35 obić. Chętni do ufundowania mogą zgłaszać się do mnie.

Przy wyjściu z Kościoła są wystawione druki wpłat na poczcie na konto Caritas z dopiskiem „dla Marcina Filipiaka z Jarkowa” Te pieniądze w całości przeznaczone są na potrzeby Marcina. Proszę o tym nr konta powiadomić znajomych w Polsce i za granicą. Na podany nr konta można wpłacać też w innej formie „np. elektronicznej”, proszę jednak zawsze pamiętać o dopisaniu tytułu wpłaty „dla Marcina Filipiaka z Jarkowa”

W najbliższą sobotę od godz. 14.00 do 22.00 mieszkańcy naszej gminy i okolic zapraszają na boisko przy ul. Topolowej na festyn charytatywny organizowany dla wsparcia poszkodowanego Marcina Filipiaka. Zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (O imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?)

16.09.2018 XXIII Niedziela Zwykła

8.00                                +Maria Mielec – 13 rocznica

9.30                                +Ryszard Markowski – 4 rocznica

11.00                               W intencji Sybiraków

11.00                               W intencji wszystkich pracujących na roli, z podziękowaniem za plony.

12.30                              ++rodzice Józef i Stanisława, Mariusz i Czesław

Poniedziałek                    9.00 – za zmarłych z rodzin naszych sióstr

Wtorek                            18.00 – intencja wolna

Środa                              18.00 – +Kazimierz Lach Msza od rodziny Michnowskich z Poręby Wielkiej ofiarowana

Czwartek                         18.00 – intencja wolna

Piątek                                        17.00 (Jeleniów) ++Stanisław Borysewicz z racji urodzin, Piotr Borysewicz, Anna Górna, rodzice z obu stron.

18.00 – (Lewin) – Dziękczynno-błagalna z podziękowaniem za łaski z prośbą o dalsze łaski, opiekę Matki Bożej dla Krystyny i Andrzeja z racji 49 rocznicy ślubu

Sobota                             18.00 – +Barbara Burger – 30 dzień

23.09.2018 XXV Niedziela Zwykła

8.00                                ++Bronisław i Kazimiera Kurowscy