15 sierpień 2021 – 101 rocznica Bitwy Warszawskiej

Prawdopodobnie, gdyby nie to zwycięstwo wsparte modlitwą wiernych, dzisiaj bylibyśmy byłą Republiką radziecką.

Bitwa warszawska, uznana za osiemnastą na liście przełomowych bitew w historii świata, zapobiegła rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na środkową i zachodnią Europę. Gdyby jej losy potoczyły się inaczej, byłby to punkt zwrotny w dziejach całego kontynentu. Autorami polskiego zwycięstwa byli Józef Piłsudski i generał Tadeusz Rozwadowski oraz ponad 120 tysięcy żołnierzy polskich…zobacz

Strona Bitwy Warszawskiej


 

Bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem!

Pamiętaj o bohaterstwie poprzednich pokoleń

Zobacz projekt multimedialny tych wydarzeń: wejdź

 

Dlaczego Bitwa Warszawska nazywana jest Cudem nad Wisłą? Zobacz jak wtedy zachowali się Księża Biskupi i wszyscy wierni Polski!! Poczytaj!