Program koncertu

Lewin Kłodzki

15.10.2017

Paweł Hulisz – trąbka, trąbka naturalna, flugehorn

Błażej Musiałczyk – organy

 

 1. Reiche – Ablassen Fanfare
 2. Girolamo Fantini – Sonate di tromba et organo insieme. Sonata I i VI.
 3. Mikołaj z Krakowa – Hayducki ( organy solo )
 4. S. Bach – koncert g – moll na trąbkę i organy – cz. II Adagio
 5. Pachelbel – Toccata in e ( organy solo )
 6. F.Haendel – Aria con Variazioni (z piątej suity klawesynowej / transkr. na trąbkę i organy R.Bernard Fitzgerald)
 7. Louis-Claude Daquin – Le Coucou ( organy solo )
 8. F. Haendel – Laschia chio pianga
 9. S. Bach – preludium chorałowe – Wachet auf ruft uns die Stimme ( trankr. na trąbkę i organy Marie Claire Alain )
 10. Alexandre Guilmant – Sonata No. 3 in C Minor op. 56 cz.II Adagio molto ( organy )
 11. J. A. Lefebure – Wely – Bolero de Concert ( organy solo )
 12. Bellini – Aria „ Casta Diva”
 13. Grieg – Poranek z Suity Peer Gynt ( organy solo )
 14. F Haendel – Alleluja z Oratorium Mesjasz w trankr. na trąbkę i organy

 

Błażej Musiałczyk – organy

 
Pochodzi z Sieradza. Od 2006 roku pełni funkcję organisty Archikatedry Oliwskiej. Jest również prezenterem znajdujących się tam, słynnych na całym świecie organów.
Błażej Musiałczyk jest dyrektorem artystycznym Letniego Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi oraz prezesem Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki.
Na stałe współpracuje ze znakomitym trębaczem – Pawłem Huliszem.
Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego . Laureat  III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumi.
Umiejętności gry doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak Olivier Latry, Peter van Dijk, Bruno Oberhammer, Wolfgang Deutsch, Jose Enrique Ayarra Jarne, Jaroslav Tuma, Julian Gembalski oraz Pierre Pincemaille i Wolfgang Seifen( improwizacja organowa). Brał udział w nagraniu płyty „Wielkie organy Archikatedry w Gdańsku-Oliwie” która została nominowana do nagrody Fryderyka, a następnie uzyskała status złotej płyty. Posiada na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji.
Koncertuje jako solista i kameralista. 
 
 
 

Paweł Hulisz – trąbka

Jest absolwentem gdańskiej uczelni, w klasie prof. Szymona Pawłowskiego.
Już w czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą, podejmując pracę w zespole
Cappella Gedanensis, z którym współpracuje do dziś, jako kameralista, a także, jako solista. Jest czynnym muzykiem orkiestrowym. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi
i kameralnymi na terenie całej Polski; filharmoniami: Szczecińską, Bałtycką, Gorzowską, Koszalińską, Białostocką, Szczecińską, także z orkiestrami: Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Kameralną Progress, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Operą Krakowską: opery „Trubadur” G.Verdiego i „Eugeniusz Oniegin” P.Czajkowskiego w Teatro Municipial w Santiago de Chile, Teatrem Muzycznym w Gdyni; musicale: Skrzypek na dachu, Wichrowe wzgórza, Czarnoksięznik z krainy Oz, Chess, Kiss me Kate, Muzyka Gershwina, Spamalot, Grease, Przygody Sindbada żeglarza, Piotruś Pan, Ghost, balet Adama Sztaby Opentaniec, „Operą na Zamku” Szczecinie – West Side Story, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, przedstawienia: Happy End, Blaszany Bębenek, Monologi Waginy, Komedia Omyłek,
 
Od 2009 roku jest pierwszym trębaczem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, a także pierwszym trębaczem Orkiestry Symfoników Gdańskich, z którą bierze udział w projektach: Lady Pank Symfonicznie – platynowa płyta,
Coma Symfonicznie –
złota płyta, Cool Chopin Tour z O.S.T.R.-em, Czerwone Gitary Symfonicznie. Współpracuje też z Sinfoniettą Consonus, z którą nagrał płytę Symphonic Theater of Dreams poświęconą zespołowi Dream Theater i płytę Exploration, z Jordanem Rudesem, klawiszowcem legendarnego zespołu Dream Theater.  Na stałe współpracuje
z zespołem jazzowym Keepin` Tradition Jazz Quartet, Jacek Siciarek Quartet. Współpracuje też, jako muzyk sesyjny z m.in.: Sylwią Grzeszczak, Eweliną Lisowską, Kamilem Bednarkiem, zespołem Behemoth, Deer Project, NPWM, Sound’n’Grease.