17 wrzesień – Światowy Dzień Sybiraka
13 września 2021

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021r.

Dziękuję bardzo za wspólne przeżycie Parafialnych Dożynek. Cieszę się ogromnie, bo prawie wszystkie społeczności wiosek (a mamy ich 15) przygotowały Wieńce Dożynkowe. Dziękuję za wspólną zabawę. Na ten rok Przechodni Puchar Dożynkowy zdobyły ex aequo społeczności Gołaczowa i Jarkowa. Gratuluję bardzo!

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wspomogli tę uroczystość, osobom piekącym ciasto, Panu Szczepanowi Fugowskiemu i Panu Mirosławowi Wymazale za ofiarowanie kiełbasy, Pani Ani za pierogi i smalcyk 😊, wszystkim wydającym ciasta i wędliny, wszystkim pomagającym w uroczystości, sprzątającym. Dziękuję moich przyjaciołom z Czech.

W czasie Dożynek zebraliśmy z przygotowanych rzeczy 2289,50. Odliczając koszty przygotowania na cele parafialne zostaje 1789,50. Serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcam do modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Jest skrzynka na prośby i podziękowania.  22 każdego miesiąca w szczególny sposób będziemy modlić się do Pana Boga za wstawiennictwem tej świętej, która jest patronką szczególnie od spraw beznadziejnych, kłopotów małżeńskich, matek i chorych. Odprawiamy Mszę św. w intencjach wypisanych na kartkach. Na początku Mszy odczytujemy wszystkie prośby i podziękowania.

W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek rano u sióstr w klasztorze,  w pozostałe dni o godz. 18.00. We wtorek litania do św. Antoniego, w środę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji. W Jeleniowie Msza w piątek o 17.00. Na razie w Jeleniowie będziemy odprawiać Msze w I piątki miesiąca, by dać okazję do spowiedzi i Mszy św.

W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Przypominam o I piątkowej spowiedzi.

Zgodnie z ustaleniami w najbliższy piątek na plebani spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klas VI-VIII wg przekazanego porządku.

W piątek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zachowując warunki bezpieczeństwa zapraszam do odmawiania Różańca. Nabożeństwa Różańcowe w Jeleniowie w piątek msza o 17.00 potem Różaniec, w pozostałe dni w Jeleniowie Różaniec o 17.00. W Lewinie Różaniec w piątek i sobotę o 17.30, o 18.00 Msza św.

Wprawdzie 29 września w środę liturgicznie wspominamy św. Michała Archanioła, naszego Patrona, ale Odpust Parafialny przeżyjemy w Niedzielę 3 października na Mszy o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich na Mszę odpustową. Będę wdzięczny, gdyby ktoś mógł upiec ciasto 😊

W Niedzielę 3 października na godz. 16.00 na spotkanie do sali na plebani zapraszam rodziców dzieci I komunijnych.

W sobotę przed południem odwiedzę chorych w domach.

Są gazety Gość Niedzielny, Niedziela. Przy bocznym wyjściu z Kościoła jest skrzynka na ofiary na sprzątanie Kościoła.

26.09.2021 XXVI Niedziela Zwykła

8.00                                Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Agnieszki, Marysi i Pawła

9.30                                ++Józef Łazarz, Zofia Łazarz, Czesław, Rozalia Wiertelczyk

9.30                                ++rodzice Jan, Gertruda Caputa, brat Andrzej Caputa, Adam Świtoń

11.00                               ++Marcin Filipiak – 3 rocznica, Mariusz, Czesława, Józef, Stanisław Filipiak

11.00                               gregorianka +Witold Strykozów, Msza od dzieci

12.30                              ++Anna Ambroziewicz – rocznica, Waleria, Wiktor, Piotr Ambroziewicz

Poniedziałek                   klasztor sióstr – ostatnia gregorianka +Witold Strykozów, Msza od dzieci

Wtorek                                     18.00 – +Maria Pikuła

Środa                             18.00 – +Krzysztof Piechota – 1 rocznica

Czwartek                       18.00 – +Józefa Sowa – 3 rocznica, Marek, Marian Sowa

Piątek                             Jeleniów –  17.00 – o zdrowie i udaną operację dla Andrzeja

18.00 – ++rodzice i rodzeństwo, ++ z rodziny Smyk

Sobota                            18.00 – ++ z rodziny Wandolskich

03.10.2021 XXVII Niedziela Zwykła

8.00                                Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Pana Tadeusza z racji urodzin.

9.30                                +Stanisława Pilecka, Msza od siostry Zofii z Gwoźnicy Górnej

11.00                               Msza św. odpustowa w intencji Parafian

11.00                               +Zenon Mróz, Msza od Piotra Jarosza z Czchowa ofiarowana

11.00                               +Zofia Studzińska, Msza od brata Henryka z żoną i Stanisława i rodziny ofiarowana