Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022r.

Dziękuję bardzo za wspólne przeżycie Dożynek Parafialnych. Dziękuję społecznością wiosek za wieńce, wszystkim, którzy upiekli ciasto, osobom pomagającym przy obsłudze grilla, ciasta, pierogów, napojów. Dziękuję przyjaciołom z Czech,  Pani Dyrektor za udostępnienie sali sportowej, paniom sprzątającym w szkole, wszystkim, którzy pomagali i bawili się wspólnie.

We wtorek wspominamy św. Wacława, w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Michała Archanioła, którego uroczyście będziemy przywoływać na Odpuście w Niedzielę 2 października o godz. 12.30

Msze w tygodniu od wtorku do soboty o 18.00. We wtorek po Mszy litania do św. Antoniego, w środę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We wtorek 27 września jedziemy z dziećmi do Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to wyjazd dziękczynny po ostatniej I komunii świętej Są wolne miejsca w autobusie, można zgłaszać się do mnie po Mszy.

Bardzo proszę, żeby po Mszy przyszły dzieci klas 1-5 po odbiór książeczek na niedzielne obrazki.

Dzisiaj na Mszy o 11.00 będziemy gościć w naszej Parafii gości z Niemiec, 40 osób przede wszystkim dzieci byłych mieszkańców Lewina. Byli u nas w poprzednich latach przed epidemią… Jak sami napisali jest to ich ostatni przyjazd w takim gronie do naszej Parafii. Zapraszam serdecznie na tę Mszę.

Dzisiaj na 16.00 zapraszam dzieci i młodzież, którzy chcieliby tworzyć zespół muzyczny w naszej Parafii. Pierwsze spotkanie będzie organizacyjne, max pół godziny. Zapraszam bardzo. Zespół poprowadzą Pani Marta Szubarczyk z Jeleniowa i Pani Agnieszka Tyrawa-Topa z Lewina.

Za tydzień, w Niedzielę 2 października na Mszy o godz. 12.30 Odpust Parafialny./ Zapraszam wszystkich, są to imieniny Parafii i naszego Patrona.

Na tej Mszy będziemy też modlić się za Sybiraków z racji minionej rocznicy wywózek na Sybir

Wyjątkowo za tydzień nie będzie Mszy w Lasku Miejskim!! Msze o godz. 8.00, 9.30 i 12.30

Wprawdzie za tydzień przypada I Niedziela miesiąca, ale ze względu na Odpust Parafialny zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w Niedzielę 9 października.

W sobotę przed południem odwiedzę chorych w domach.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Różaniec w Lewinie od wtorku do soboty o godz. 17.30. Zapraszam szczególnie dzieci. W Jeleniowie Różaniec proponuję odmawiać o 17.00 w Kościele. Tradycyjnie z dziećmi po Różańcu jedziemy na wycieczkę.

Stowarzyszenie Obywatelskie „Nasz Lewin” serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów z Gminy Lewin Kłodzki na I Obchody Dnia Seniora w Lewinie Kłodzkim, które odbędą się 29 września (czwartek) o godz. 18.00 w Ośrodku Marysieńka. Zapisy w sklepie p. Małgorzaty Wypart. Zostało kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy

Ośrodek Kultury, grupa „Jesień dla Seniora” oraz nauczyciele i uczniowie zapraszają na Piknik Jesienny w sobotę 1 października na godz. 14.00 na skwer przy naszej szkole.

Przy wyjściu z Kościoła skrzynka na ofiary na sprzątanie świątyni.

Są gazety Niedziela (10zł), Gość Niedzielny (8zł)

25.09.2022 – XXVI Niedziela Zwykła

8.00                           +Anna Gruchacz – 2 rocznica

9.30                           Dziękczynno błagalna w intencji całej rodziny

11.00                         ++siostra Rozalia, mąż Stanisław

12.30                         ++Marcin Filipiak – 4 rocznica, Czesław, Mariusz, Józef, Stanisława Filipiak

Wtorek                     +Irena Janicka – 1 rocznica

Środa                        +Zbigniew Malicki – 3 rocznica, Msza od żony, dzieci, wnuków, zięciów i całej rodziny

Czwartek                 +Kazimierz Smolicz, Msza od Henryka i Bożeny Fiolka

Piątek                       intencja wolna

Sobota                      w intencji grzeszników o łaskę nawrócenia

02.10.2022 – XXVII Niedziela Zwykła – ODPUST PARAFIALNY

8.00                           Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Pana Tadeusza z racji urodzin

9.30                           w intencji Żywego Różańca

11.00                         NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ !!!

12.30                         (1) Dziękczynna w intencji wszystkich Parafian

(2) W intencji Sybiraków