Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022r.

 

Dziękuję bardzo za wspólne przeżycie Dożynek Parafialnych. Dziękuję społecznością wiosek za wieńce, wszystkim, którzy upiekli ciasto, osobom pomagającym przy obsłudze grilla, ciasta, pierogów, napojów. Dziękuję przyjaciołom z Czech,  Pani Dyrektor za udostępnienie sali sportowej, paniom sprzątającym w szkole, wszystkim, którzy pomagali i bawili się wspólnie.

 

We wtorek wspominamy św. Wacława, w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Michała Archanioła, którego uroczyście będziemy przywoływać na Odpuście w Niedzielę 2 października o godz. 12.30

 

Msze w tygodniu od wtorku do soboty o 18.00. We wtorek po Mszy litania do św. Antoniego, w środę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

We wtorek 27 września jedziemy z dziećmi do Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to wyjazd dziękczynny po ostatniej I komunii świętej Są wolne miejsca w autobusie, można zgłaszać się do mnie po Mszy.

 

Bardzo proszę, żeby po Mszy przyszły dzieci klas 1-5 po odbiór książeczek na niedzielne obrazki.

 

Dzisiaj na Mszy o 11.00 będziemy gościć w naszej Parafii gości z Niemiec, 40 osób przede wszystkim dzieci byłych mieszkańców Lewina. Byli u nas w poprzednich latach przed epidemią… Jak sami napisali jest to ich ostatni przyjazd w takim gronie do naszej Parafii. Zapraszam serdecznie na tę Mszę.

 

Dzisiaj na 16.00 zapraszam dzieci i młodzież, którzy chcieliby tworzyć zespół muzyczny w naszej Parafii. Pierwsze spotkanie będzie organizacyjne, max pół godziny. Zapraszam bardzo. Zespół poprowadzą Pani Marta Szubarczyk z Jeleniowa i Pani Agnieszka Tyrawa-Topa z Lewina.

 

Za tydzień, w Niedzielę 2 października na Mszy o godz. 12.30 Odpust Parafialny./ Zapraszam wszystkich, są to imieniny Parafii i naszego Patrona.

Na tej Mszy będziemy też modlić się za Sybiraków z racji minionej rocznicy wywózek na Sybir

Wyjątkowo za tydzień nie będzie Mszy w Lasku Miejskim!! Msze o godz. 8.00, 9.30 i 12.30

 

Wprawdzie za tydzień przypada I Niedziela miesiąca, ale ze względu na Odpust Parafialny zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w Niedzielę 9 października.

 

W sobotę przed południem odwiedzę chorych w domach.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Różaniec w Lewinie od wtorku do soboty o godz. 17.30. Zapraszam szczególnie dzieci. W Jeleniowie Różaniec proponuję odmawiać o 17.00 w Kościele. Tradycyjnie z dziećmi po Różańcu jedziemy na wycieczkę.

 

Stowarzyszenie Obywatelskie „Nasz Lewin” serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów z Gminy Lewin Kłodzki na I Obchody Dnia Seniora w Lewinie Kłodzkim, które odbędą się 29 września (czwartek) o godz. 18.00 w Ośrodku Marysieńka. Zapisy w sklepie p. Małgorzaty Wypart. Zostało kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy

 

Ośrodek Kultury, grupa „Jesień dla Seniora” oraz nauczyciele i uczniowie zapraszają na Piknik Jesienny w sobotę 1 października na godz. 14.00 na skwer przy naszej szkole.

 

Przy wyjściu z Kościoła skrzynka na ofiary na sprzątanie świątyni.

Są gazety Niedziela (10zł), Gość Niedzielny (8zł)

 

 

INTENCJE MSZALNE

 

25.09.2022 – XXVI Niedziela Zwykła

 

8.00                           +Anna Gruchacz – 2 rocznica

9.30                           Dziękczynno błagalna w intencji całej rodziny

11.00                         ++siostra Rozalia, mąż Stanisław    

12.30                         ++Marcin Filipiak – 4 rocznica, Czesław, Mariusz, Józef, Stanisława Filipiak

 

Wtorek                     +Irena Janicka – 1 rocznica

                                 

Środa                        +Zbigniew Malicki – 3 rocznica, Msza od żony, dzieci, wnuków, zięciów i całej rodziny

 

Czwartek                 +Kazimierz Smolicz, Msza od Henryka i Bożeny Fiolka

 

Piątek                       intencja wolna

 

Sobota                      w intencji grzeszników o łaskę nawrócenia

 

 

02.10.2022 – XXVII Niedziela Zwykła – ODPUST PARAFIALNY

 

8.00                           Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Pana Tadeusza z racji urodzin

9.30                           w intencji Żywego Różańca

11.00                         NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ !!!       

12.30                         (1) Dziękczynna w intencji wszystkich Parafian

                                  (2) W intencji Sybiraków