Pielgrzymka po Sanktuariach Maryjnych Europy

Altoting, Einsideln, La Salette, Lourdes, Paryż
 
Termin:11-20 październik 2012r.
 
DZIEŃ 1 Wyjazd w godzinach porannych około godz. 6.00, bezpośredni przejazd do granicy z Niemcami i kontynuacja podróży do Regensburga. Tam zwiedzanie katedry, most rzymski, czas wolny na Starówce i przejazd do Markt, rodzinnej miejscowości Papieża       Benedykta XVI, zwiedzanie. Następnie przejazd do Altoting, kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 2 Msza święta poranna w sanktuarium (Altoting). Śniadanie, zwiedzanie miasta i wyjazd do Fusen na zwiedzanie zamków Ludwika Bawarskiego. Następnie przejazd do Einsideln (Szwajcaria), zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 3 Msza święta poranna w sanktuarium (Einsideln – „Częstochowa” Szwajcarii). Śniadanie i wyjazd do La Salette, z krótkim postojem w Genewie nad jeziorem przy zegarze kwietnym, a następnie kontynuacja     podróży, kolacja, a po niej procesja różańcowa ze świecami i nocleg.
 
DZIEŃ 4 Śniadanie, Msza Święta, a po niej zwiedzanie Sanktuarium MB Saletyńskiej. Następnie przejazd do regionu Prowansjii do Nimes. Tam zwiedzanie rzymskich zabytków. Kolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.
 
DZIEŃ 5 Śniadanie i całodzienny pobyt w Lourdes. Kolacja a po niej procesja Różańcowa ze świecami.
 
DZIEŃ 6 Wyjazd wcześnie rano (ok. 5.00) w dolinę Loary i zwiedzanie dwóch zamków Chambord (z zewnątrz) i Chenonceau. Kolacja i nocleg w Paryżu.
 
DZIEŃ 7 Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża m.in. Kaplica Cudownego Medalika, tam Msza Święta, zwiedzanie katedry Notre Dame, spacer po dzielnicy łacińskiej, łuk tryumfalny, rejs po Sekwanie (fakultatywnie). Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 8 Śniadanie i kontynuacja zwiedzania Paryża: letnia rezydencja królów francuskich Wersal, Pałac Inwalidów, Muzeum Luwr, Bazylika Sacre Coeur, kolacja, a po niej fakultatywnie wieża Eiffla, nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 9 Po śniadaniu przejazd do Brukseli, stolicy Belgii, Msza Święta dziękczynna w Katedrze św. Michała, a następnie spacer po Starówce (Grande Place), czas do dyspozycji własnej i wyjazd w kierunku kraju (nocny przejazd).
 
DZIEŃ 10 Przyjazd do kraju w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.
 
Cena: 300 Euro + 400 PLN
 
Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem
– 8 noclegów w hotelach i domach pielgrzyma + śniadanie i obiadokolacja
– przewodnik na całej trasie
– ubezpieczenie NW i KL
– Bilety do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo około 50 EURO.