Aktualny stan burz w Polsce :)
2 kwietnia 2022
22.04 (poniedziałek) Msza o 18.00, litania do św. Rity z Cascii, poświęcenie róż
15 lipca 2023
Aktualny stan burz w Polsce :)
2 kwietnia 2022
22.04 (poniedziałek) Msza o 18.00, litania do św. Rity z Cascii, poświęcenie róż
15 lipca 2023

Wspólny polsko-ukraiński obóz integracyjny

„Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj…” św. Jan Paweł II

Bóg przychodzi do mnie w okolicznościach mojego życia. Trzeba z Jezusową uwagą rozglądać się wokół.

Z tego sposobu myślenia zrodził się w sercu proboszcza Parafii, ks. Jarosława Nitkiewicza pomysł, aby zorganizować integracyjny wyjazd dla dzieci polskich i ukraińskich tutejszej szkoły. Zebrała się grupa 20 dzieci dwóch narodowości. Pojechaliśmy na tydzień w góry, do Zębu, najwyżej położonej w Polsce, zamieszkałej miejscowości.

Jak zwykle przeszkodą były…koszty.

Bóg porusza jednak serca ludzi i instytucji. Dzięki życzliwości: Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (4 tysiące złotych), Gminy Lewin Kłodzki, Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych ”Victoria”, Uzdrowisk Kłodzki S.A. – Grupa PGU, Best Kebab Kudowa Zdrój, Turystyka Krajowa i Zagraniczna „Piast-Tourist” Józef Szpetkowski z Brzegu i środków własnych Parafii udało się spędzić piękny czas wypełniony modlitwą i zabawą w otoczeniu gór.

Dziękuję Pani Barbarze, Justynie, Wandzie oraz rodzicom, którzy pomagali mi w tym tygodniowym pobycie.

Wspólna modlitwa, zabawy będą na pewno pomocą we wzajemnej integracji kulturowej.

ks. Jarosław Nitkiewicz, proboszcz