Trasy turystyczne

Zamieszczamy tutaj propozycje tras turystycznych, pokazujących atrakcje okolicy Lewina Kłodzkiego.

Trasa 1: Lewin Kłodzki – WitówJawornica Lasek Miejski – Lewin Kłodzki

Trasa o długości ok 9,5 km. Do przejścia pieszo i przejechania rowerem. Trasa średnio trudna. Pierwszy odcinek prowadzi pod górę polami i lasem do Witowa. Potem jest już tylko z góry 🙂 Ładna trasa widokowo, szczególnie po dojściu do Witowa.

ślad_trasy_1

 

Trasa2: Lewin Kłodzki – Taszów – Jarków – Lewin Kłodzki

Trasa o długości ok 10 km. Do przejścia pieszo i przejechania rowerem(początek trasy trudny). Trasa trudna szczególnie w pierwszym etapie z Lewina do Taszowa. Pierwszy odcinek prowadzi z Lewina do Taszowa i jest najtrudniejszy (stromo pod górę, szlakiem pod linią wysokiego napięcia) . Potem polami do Taszowa, później przy granicy z Czechami do Jarkowa. Trasa prowadzi przy Gospodarstwie ekologicznym produkującym wyroby z aronii. Z Jarkowa droga polna prowadzi do Lewina.

ślad_trasy_2

 

Trasa 3: Lewin Kłodzki – Leśna – Ruiny zamku Homole – Witów – Lewin Kłodzki

Trasa o długości ok 12 km. Do przejścia pieszo i przejechania rowerem. Trasa łagodna, od Lewina na Leśną prowadzi droga asfaltowa, potem lasem w pobliżu ruin nieistniejącej już wioski do podnóża góry z ruinami zamku Homole. Po przejściu przez główną drogę (8) prowadzącą do Kudowy, przez Witów wracamy do Lewina. Trasa ładna widokowo.

ślad_trasy_3