„Z KULTURĄ ZA PAN BRAT”
 
To tytuł projektu złożonego do Fundacji PZU „PZU z Kulturą 2015” przez  Parafie pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Lewinie Kłodzkim. Celem tego projektu jest przybliżenie szeroko pojętej kultury i przekazanie wiedzy na temat jej wartości dzieciom z Gminy Lewin Kłodzki, które nie mają z przyczyn od nich niezależnych, możliwości dostępu do ośrodków kultury. Zaplanowane działania to pięć wyjazdów do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, połączone z wizytami w teatrze, operze, muzeum, z warsztatami artystycznymi i muzealnymi, lekcjami z przewodnikiem, obiadem. Uzyskane środki finansowe pozwoliły na kompleksowy udział w projekcie ponad 200 dzieci.
W tegorocznej edycji konkursu dotacyjnego wniosek złożyło 258 organizacji a propozycja z Lewina Kłodzkiego znalazła się na 14 miejscu, otrzymując środki finansowe w wysokości 14.993zł. Projekt trwał od czerwca do grudnia 2015r.a w tym czasie odbyły się cztery wycieczki zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Dzieci zobaczyły spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek, w Operze Wrocławskiej, we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, odwiedziły Muzeum Archeologiczne, Etnograficzne, Muzeum Narodowe, podróżowały 100-letnim tramwajem „Jaś i Małgosia”, podziwiały widoki ze szczytu SKY Tower. Dzięki projektowi „Z kultura za pan brat” uczniowie szkoły w Lewinie Kłodzkim mogli być częścią kultury wysokiej bez względu na zasobność portfela rodziców. Warto dodać, że opiekę podczas wszystkich wycieczek w formie wolontariatu sprawowali nauczyciele i rodzice.